Pokaż filtrowanie

Modna biżuteria z hematytu

Jeśli szukasz oryginalnej, nadającej się do noszenia na co dzień, ale również i wieczorowo biżuterii, to proponujemy Ci zwrócić uwagę na biżuterię z hematytem.
Hematyt dzięki swojemu metalicznemu połyskowi, często wykorzystywany jest do produkcji biżuterii. Nie inaczej jest w przypadku biżuterii Rosett. Z uwagi na swój stalowy kolor fantastyczne współgra w połączeniu z innymi kamieniami naturalnymi. Biżuteria z hematytu będzie doskonałym uzupełnieniem do stylizacji wieczorowej, trafnym dodatkiem do garnituru, lub sukni wieczorowej. Męskie bransoletki z hematytem i damskie bransoletki z hematytem to propozycje biżuterii od Rosett dla pań i panów, w której znajduje się ten ciemny, błyszczący kamień.

Biżuteria z hematytu w formie elastycznego pierścionka

Drobne kuleczki tego kamienia w pierścionkach elastycznych z hematytem idealnie zdobią kobiece dłonie. W Rosett znajdziemy połączenie hematytu ze srebrnymi elementami lub innymi kamieniami naturalnymi. Kamienie użyte w naszych pierścionkach charakteryzują się wysoką jakością i wysokim połyskiem. Tego typu pierścionki z hematytem to idealna biżuteria z hematytem, która odnajdzie wiele swoich zwolenniczek. Odkryj piękno tego niesamowitego kamienia.

Biżuteria z hematytu dla modnych mężczyzn

Dzięki różnorodności kolorów i kształtów kamień ten jest świetnym wyborem jako kamień w bransoletkach męskich z hematytem. Stalowy kolor hematytu świetnie komponuje się z czarnym agatem lub onyksem w męskich stylizacjach, w których pierwsze skrzypce gra ciemny kolor. Hematyt również może z powodzeniem łączony być z kamieniami kolorowymi, takimi jak jaspis, czy tygrysie oko.

Hematyt to symbol siły i zdrowia

Hematytowi przypisuje się właściwości lecznicze, wspiera przyswajanie żelaza. W starożytności wierzono, że kamień ten dodaje siły i odwagi, przez co często wojownicy zabierali go ze sobą na pole walki. Również dzisiaj, możemy z powodzeniem nosić dodatki z hematytu, które będą wspierały nas w wykonywaniu obowiązków i realizacji postawionych sobie celów.

Hematyt właściwości i przypisanie

Hematyt przypisywany jest do planety Mars.
Hematyt przypisany jest również do znaków zodiaków : Barana, Skorpiona oraz Strzelca.